By 04/10/2019 Blue Cruise No Comments

MAVİ YOLCULUK SEYAHATİ SIRASINDA TEKNEDE YANINIZDAN AYIRMAMANIZ GEREKENLER

Hayalini kurduğunuz mavi yolculuk seyahati için aylar öncesinden belki de 1 yıl öncesinden planınızı yaptınız ve sonunda o gün geldi çattı… Dünya’nın en keyifli ve huzurlu yolculuklarından birine çıkmaya hazır mısınız?

Sizler için, mavi yolculuk seyahatiniz boyunca ihtiyaç duyacağınız ve yanınızda bulundurulması gerekli olan eşyalarınızın neler olabileceği hakkında Gulet Point Yatçılık ekibinden tüyolar aldık. Kişiden kişiye değişen bu detaylar sadece sizlere fikir vermek amacıyla hazırlanmıştır.

  • Sürekli denizle haşır neşir olacağınız için, bir mayo yetersiz kalabilir. Yanınızda muhakkak yedek mayo getiriniz. Kuruması için teknenin güvertesinde bıraktığınız mayonuzu yerinde bulamayabilirsiniz…
  • Duş için gerekli havlularınız kabininizde olacaktır ve hafta ortası yenileriyle değiştirilecektir. Denizden çıktıktan sonra kurulanmak için, güvertede ve sahilde güneşlenmek için deniz havlusunu yanınızda getirmenizi tavsiye ederiz.
  • Genel kıyafet seçimlerinizde de rahatlığı ön planda tutmalısınız. Spor kıyafetler seçmenizi öneririz. Birkaç değişik şort ve t-shirt getirmenizde fayda var. Sezon başı ve sezon sonlarında havanın zaman zaman serin esebileceğini düşünüp bu doğrultuda yanınıza akşamları sizi esintiden koruyacak sweatshirt tarzı hafif kalın giysileri almayı unutmayınız.
  • Bol bol güneşleneceğiniz için güneş kremini yanınızdan eksik etmeyiniz. Başınızı güneşten korumak için şapkanızı takmayı ihmal etmeyiniz.  Ayrıca güneşlenmek için öğlen sıcağında güneşten kaçınmanızı tavsiye etmekteyiz. Güvertede, salonda ve kabinlerde yürürken rahat etmeniz için yumuşak tabanlı terlik tercih ediniz.
  • Teknolojinin geldiği son noktada artık profesyonel fotoğraflar çekmek için ağır ve büyük objektifler taşınmıyor. Akıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden beri her köşe başında bir fotoğrafçı var. Şarj aletinizi unutmamanızı ve eğer varsa profesyonel fotoğraf makinenizi yanınızdan ayırmamanızı öneriyoruz. Etrafınızda yunuslar dans ederken bu anı ölümsüzleştirmek isteyeceksiniz. Su altı için özel olarak tasarlanmış, sualtı makineniz veya su altında çekim yapmanızı sağlayacak su geçirmez özel kılıflarınızı yanınızda getirmeyi unutmayınız.
  • Kabin içinde rahat ve konforlu yerleşim için, spor çantaları tavsiye etmekteyiz. Sert bavullar kabin içi yaşam alanınızı kısıtlayabilir. Bu sebeple rahatça bir yerlere sıkıştırabileceğiniz, yumuşak kılıflı çantaları tercih ediniz.
  • Tatiliniz de Yunan adalarını da rotanızın içine yerleştirdiyseniz, vize işlemlerini eksiksiz yaptığınıza ve almanız gereken tüm resmi evrakların yanınızda olduğundan emin olun. Pasaportunuzu birkaç kez kontrol etmekte fayda var.
  • Yıllardır okumayı isteyip de zaman bulamadığınız için hayıflandığınız kitabı okumak için ne büyük bir şans! Veya yıllardır evin bir köşesinde yalnız başına kalmış o kitabın sizce de artık tozunu silmenin zamanı gelmedi mi?
  • Tatilinizi huzurlu bir şekilde geçirmek için lütfen yanınızda taşımanız gereken ilaçları almayı unutmayınız. Önemli bir rahatsızlığınız mevcut ise bunu önceden tekne kiralama hizmeti aldığınız profesyonel ekip ile paylaşmalısınız.

 

Leave a Comment